[vc_row][vc_column][themesflat_posts category_post=”blog” limit=”9″ show_post_meta=”” content_length=”15″ readmore_text=”Devamını Oku”][/vc_column][/vc_row]

 

SPUN SEDİMENT FİLTRE ÇALIŞMA PRENSİBİ

Tortu filtresi, askıda katı maddeleri su kaynağınızdan filtreler. Yağmursuyu akışından kaynaklanan döküntüler ve eskiyen borulardan kaynaklanan pas lekeleri suyunuzun görüntüsünü bozar. Tortu birikmesi cihazlara zarar verebilir, vanaları ve armatürleri tıkayabilir ve sıcak su ısıtıcılarını bozabilir. Sediment spun filtre ayrıca ters ozmoz ve ultraviyole  gibi filtreleme sistemlerinin verimli çalışmasını sağlar. Tortu filtreleri suyunuzu temiz tutar. Su filtrasyon işleminin ayrılmaz bir parçasıdır. Tortu filtreleme sistemi evinizin ve suyunuzun koruyucusudur.

SPUN SEDİMENT FİLTRE NEDİR?

Tortu filtresi sudaki kir ve birikinti gibi partikül maddeleri yakalar ve temizler. Tortu, suyunuzdaki sıvı olmayan tüm partikül madde için genel bir terimdir. Pas döküntüleri, su kaynağınıza aşınmış galvanizli tesisattan girebilir. Yağmur suyu, yeraltı suyu kaynağınıza silt, kil, toprak ve kum taneleri taşıyabilir. Su şebekenizdeki akış değişiklikleri de tortuyu evinize taşıyabilir. Tortu filtresi, bu kire ve toza karşı ilk savunma hattıdır. Tüm bu katı partiküllerin su kaynağınıza girmesini ve su filtrasyon sistemlerinizin performansını üst düzeyde tutar.

Tortu filtreleri birçok uygulamada kullanılır. Restoranlar ve kafeler yiyecek ve içeceklerinin kalitesini sağlamak için tortu ön filtreleri kullanırlar. Tüm ev filtreleme sistemleri, partikül maddenin musluk ve duşlarınıza girmesini önlemek ve diğer filtrelerin ömrünü korumak için tortu filtrasyonu kullanır. Temiz suyun zorunlu olduğu herhangi bir uygulamada , muhtemelen bir çeşit tortu filtresi bulacaksınız.